Potřebujete pomoc?
+421 903 802 700
(Po-Pá: 9:00 - 15:00)

ALPINA

ALPINA

Alpina je značkou, kterou můžeme klidně považovat za průkopníka ve výrobě sportovních potřeb, kol a výbavy pro zimní sporty.

Historie

Počátky historie společnosti se začaly psát v roce 1980 kdy se Alpina jako nová značka zúčastnila sportovního veletrhu ISPO a hned s úspěchem. Tehdy čerstvá společnost, kterou tvořila čtveřice Rainer Winter, Werner Grau, Rolf Obermeier a Hagen Stockklausner, zaujala sortimentem slunečních brýlí určených pro sportovce. V roce 1981 přišly na trh s panoramatickými brýlemi TURBO a rok na to přišli s modelem M1, který zaujal i americký trh. Další rok však Alpina nelenila, přinesla model Surf'n'Snow, který se později přejmenoval na Swing a v novodobé historii se dá říkat, že šlo o předchůdce současné třídy S-Line. Prodalo se z ní 1,5 milionu kusů a stali se nejprodávanějšími multifunkčními brýlemi na světě. Roky 1992 a 993 se nesly ve znamení novinky v podobě nerozbitných čoček. Od roku 1996 si začala značka budovat výbornou pozici na trhu s přilbami a ty několik krát inovovali a vylepšili zajímavými funkcemi. V roce 2008 zavádějí technologie Quattroflex s vysoce kontrastním viděním a zároveň VarioFlex s tónováním přizpůsobována světelným podmínkám. Dnes Alpina pokrývá 40 procent německého trhu, má silnou pozici v Rakousku a Švýcarsku, kde si drží také povědomí "domácí" značky, ačkoli pochází z Německa.

Alpina v nabídce na TOPSKI.SK

V nabídce na TopSki.sk najdete pod značkou Alpina rozsáhlou nabídku slunečních sportovních brýlí a přileb. Přilby několika konstrukcí, tvarů, jakož i určení. Na své si přijdou vyznavači extrémních sportů, cyklisté, ale i zimní sportovci. V nabídce se nachází také výběr lyžaře a běžecké obuvi. Značka Alpina je u nás zastoupena iv nabídce kolečkových lyží s modelem Alpina SSR 100 a také v rámci doplňkového cyklistického zboží.

Sportovci vyhrávající s společností Alpina

Alpinu používají například biatlonisté Miroslav Matiaško (Slovensko), Ondřej Moravec, Adam Václavík, Tomáš Vojík, Gabriela Soukalová, Lucie Charvátová, Lída Hořká (6x Česko), Alexej Volkov, ale také hodně cross country lyžaře, sjezdových lyžařů a zastoupení má i mezi olympijskými vítězi.


Zobrazit celý popis kategorie
Kategorie

Cena

Cena

Značka

Značka
  • Sidas (7)
  • Therm-ic (3)
Poradíme vám?
+421 903 802 700
Nejprodávanější v kategorii

Seřazení

Seřazení
Počet produktů na stranu:

Počet výsledků

1 - 10 z 10 produktů
FILTROVAT PRODUKTY
© 2023 - Všechna práva vyhrazena