Potřebujete pomoc?
+420 252 252 781

(Po-Pá: 9:00 - 15:00)

COLMAR

COLMAR

Colmar je jednou z nejznámějších značek v oblasti sportovního oblečení ve střední Evropě také díky dlouhodobému zastoupení italské značky v prodejnách. Je to i tím, že na trhu již téměř 100 let. V slavné italské Monze vznikla původně fabrika na klobouky a až postupně se začala orientovat na jiné oděvy až zakotvila na sportovním odvětví. Také odborníci mezi prodejci značku hodnotí jako jednu z nejlepších, jaké se u nás prodávají. Colmar se v současnosti zviditelňuje i pravidelnou podporou a partnerstvím se světovými lyžařskými soutěžemi. V posledních letech rozšířili aktivity i do oblasti golfu, kde je dostatek příležitostí k využití desetiletí zlepšování zkušeností.

Historie značky

V roce 1923 založil Mario Colombo společnost Manifatura Mario Colombo, kterou později přejmenovali na Colmar. Jde o zkratku jeho příjmení a následně křestní jména. Původně se zabývala výrobou klobouků a materiálů pro další zpracování, později přibyly stejnokroje pro pracovníky, zástěry a brzy přibylo i lyžařské oblečení určené pro zcela nový, ale uchvacující sport. Když v roce 1931 Colmar pro špičkového jezdce Lea Garperla vytvoří speciální netopýří kombinézu a on i díky ní dosáhne extrémní rychlost, o značce chtějí odrazu lidé vědět víc. Po válce klesla výroba pracovních oděvů, což tvořilo většinovou výrobu. Najednou se firma musí přeorientovat na jiný druh sortimentu, ten, který byl dosud jen vedlejším. Colmar je však také inovátor. Vždyť v roce 1952 na zimní olympiádě v norském Oslo ukázaly nový lyžařský oblek značky Colmar, který byl ultra tenký, aerodynamický, na bocích jakoby až přilepený na jezdci, ale stále udržující teplo. Na celé dvě desetiletí zaznamená značce úspěch. Úspěch získal i díky různému sortimentu bund. Příchodem syntetických materiálů se rozšířila produkce a také sortiment. Colmar dokonce vyvinul vlastní dva materiály a to: Supercolmar a Thermospeed. V roce 1964 Luigi Di Marco překonal světový rekord na lyžích 174 km / hod právě v oděvu od Colmar.

Dá se říci, že všechny zimní olympiády od konce 60. let po osmdesátá se nesly nějakým úspěchem pro značku Colmar. Osmdesátá léta proslavil se značkou hlavně úspěšný lyžař Alberto Tomba. V moderní době Colmar stále více zkouší novinky, inovuje, věnuje se i designu, investoval mnoho do vývoje neprodyšných termolátok z mikrovláken a karbonových vláken.


Zobrazit celý popis kategorie
Kategorie

Cena

Cena
Poradíme vám?
+420 252 252 781

Nejprodávanější v kategorii

Seřazení

Seřazení
Počet produktů na stranu:
FILTROVAT PRODUKTY
© 2023 - Všechna práva vyhrazena
giftcross