Potřebujete pomoc?
+420 252 252 781

(Po-Pá: 9:00 - 15:00)

Běžecké lyže

Při výběru běžecké výstroje je třeba nejprve určit, jaký styl chcete využívat, zda chcete relaxovat a využívat jejich rekreačně, nebo máte i sportovní ambice. Podle toho rozlišujeme tyto základní styly:

 

Klasické běžecké lyže - Turistické

Jde o lyže určené na běh klasickou technikou v upravené stopě.

Pro začátečníky a rekreační běžkaře doporučujeme běžky se šupinami, stoupacím pásem (skin) nebo s technologií NanoGrip na jejich skluznici.

Skluznice se šupinami mají vyfrézované nebo vylisované výstupky ve tvaru "šupin". Na těchto běžkách třeba voskovat kluznou část i odrazovou (pokud chcete jít do kopce).

Skluznice se stoupacím pásem (skin-em) mají uprostřed běžky vyfrézovaný otvor, kde je zarovno skluznice nalepený stoupací pás, který je vyměnitelný. Na těchto běžkách třeba voskovat pouze kluznou část, stoupací pás funguje perfektně sám o sobě, avšak při teplotě od +1 ° C do -1 ° C ho třeba nastříkat sprejem proti zamrzání a občas vyčistit.

Skluznice NanoGrip-em mají na skluznici nanesený syntetický tekutý přípravek. Funguje zároveň jako skluzový i odrazový vosk. Jsou použitelné do podmínek od +10 ° C do -20 ° C. NanoGrip je skutečně univerzální odrazový systém. Skluznice jsou absolutně bezúdržbové. Výrobce garantuje, že vlastnosti Nanogrip budou stejné nejméně i po 2000 km, aniž by bylo potřeba tento přípravek znovu nanést.

Pro pokročilé běžkaře, kteří již ovládají techniku, doporučujeme běžky i s hladkou skluznicí, pak ze stoupacím pásem nebo technologií NanoGrip.

 

Běžecké lyže na bruslení - Skate

Běžecké lyže určené na bruslení. Bruslení patří mezi nejrychleji běžecké styly. Takové běžky nemají šupiny ani zdrsněný střed skluznice. Mají malou nízkou špičku, zpevněné hrany a jsou po celé délce užší.

 

Kombi lyže - na klasiku i na bruslení

Univerzální běžky, vhodné pro rekreační běžkaře. Spojují vlastnosti klasických běžek i běžek na bruslení. Kombi lyže jsou tvrdší než lyže na klasiku, současně jsou delší než lyže na skate.

 

Backcountry lyže - mimo stopu, nebo do do hlubšího sněhu

Běžecké lyže, vhodné pro jízdu mimo běžecké tratě, nebo do hlubšího sněhu. Často mají ocelové hrany, jsou širší a jsou tak vhodné pro jízdu v hlubokém sněhu i na zledovatělém povrchu.

Běžecké lyže se vybírají velmi jednoduše.

Při každých běžkách které naleznete na našem eshopu, je v popisu hmotnostní tabulka, která Vám přesně určí délku běžek podle vaší hmotnosti.

Je to ten nejjednodušší způsob výběru.

Věříme, že vám to půjde snadno.

© 2023 - Všechna práva vyhrazena
giftcross