Potřebujete pomoc?
+420 252 252 781

(Po-Pá: 9:00 - 15:00)

OAKLEY

OAKLEY

Oakley je americký výrobce slunečních a sportovních brýlí vysoké kvality, které vyvíjejí zejména v posledních dvaceti letech v podmínkách připomínajících špičkový technologický výzkum. Oakley totiž vlastní několik stovek patentů souvisejících s ochranou očí, materiály a objevů v oblasti fyziky. V současnosti ho vnímáme jako výrobce ochranných pomůcek očí, ale také hodinek, brýlových obrub, bot a mnoha jiných doplňků převážně pro sport a do náročných podmínek.

Historie

Společnost Oakley založil James Jannard v kalifornském městečku Foothill Ranch v roce 1975 jako typický případ garážových firmy s investicí jen pár dolarů. Jannard se tehdy věnoval výrobě různých dílů pro BMX, rukojeti, držáky, většinou s využitím materiálu známého jako unobtanium. Přestože do výroby brýlí už před tím nazřel, širší se do ní pustil až po roce 1980 pod názvem O-Frame. Od roku 1983 Oakley prodává lyžařské brýle. Na blížící se letní sezónu už však měli připravený model slunečních brýlí orientovaných na sportovní využití, známé pod názvem Factory Pilot Eyeshades. O rok později přišel na trh model Oakley Frogskin vyráběný v Japonsku. Od té doby se stabilně drží mezi výrobci brýlí převážně na sportovní využití. Od roku 2007 je Oakley součástí nadnárodní společnosti Luxottica, čímž se Oakley stalo součástí stejné sítě jako Ray-Ban, Persol a Vogue.

Oakley v nabídce

Oakley věnuje nezanedbatelný čas vývoji a také spolupracovat s vrcholovými sportovci. Několik let se zabývá úzkou spoluprací se sportovci a akcemi. Nové výrobky a také jejich vyladění, jsou testovány a konzultovány s lyžaři aa snowboardisty, zároveň sportovci iv jiných odvětvích. Díky vlastnostem brýlí, je využívají i policejní složky v některých státech USA a také armádní složky. Značka Oakley patří i na Slovensku mezi poměrně známé a oblíbené. V nabídce Topski najdete pestrý výběr brýlí pro lyžaře a snowboardisty, ale také sluneční brýle pro sportovce a běžné použití. Právě v rámci slunečních brýlí má zákazník možnost nahlédnout na širší výběr barevných variací, designů a také vlastností.

Zajímavosti

Oakley se v roce 2010 zviditelnil i díky tragédií. Po zavaleni horníků v chilské dole a po namáhavém vysvobození mužů uvězněných ve tmě, jim Oakley dodalo sluneční brýle vyladěné na lokální intenzitu slunečního záření, neboť jejich oči pro dlouhodobý pobyt v absolutní tmě měli zvýšenou citlivost. Oakley má všechny potřebné licence na zásobování americké armády slunečními brýlemi. Dodává tak bez zprostředkovatelů přímo ministerstvu obrany.


Zobrazit celý popis kategorie
Kategorie

Cena

Cena

Značka

Značka
  • Goldbergh (3)
  • Icepeak (1)
  • Nike (2)
  • V3tec (1)

Barva

Barva
  • Černá (6)
  • Šedá (1)
  • Fialová (1)
Poradíme vám?
+420 252 252 781

Nejprodávanější v kategorii

Seřazení

Seřazení
Počet produktů na stranu:

Počet výsledků

1 - 7 z 7 produktů
FILTROVAT PRODUKTY
© 2023 - Všechna práva vyhrazena
giftcross